660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Garaże prefabrykowane – kiedy jest to najlepsze rozwiązanie?

Zainteresowanie garażami prefabrykowanymi rośnie w bardzo szybkim tempie, co wynika z niewątpliwych zalet tego rozwiązania. Jeśli sam potrzebujesz garażu, ale nie chcesz zainwestować w byle co, to powinieneś poważnie rozważyć właśnie opcję zakupu gotowej konstrukcji z betonu. Może się wydawać, że taki garaż jest mało estetyczny, że zaburza wygląd jego bezpośredniego otoczenia, ale nie zapominajmy, że masz możliwość wykończenia go zgodnie z własnymi preferencjami – obłożyć tynkiem, drewnem, nawet zasłonić roślinami pnącymi. Są również takie sytuacje, w których garaże prefabrykowane sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Gdy potrzebujesz garażu „na już”

Czas realizacji zamówienia jest jednym z kluczowych argumentów przemawiających na korzyść garaży z betonu. Mówimy tutaj o konstrukcjach prefabrykowanych, co oznacza, że są one produkowane na zamówienie klienta i dostarczane do niego w całości. Nie ma więc potrzeby zlecania długich, żmudnych i kosztownych prac murarskich czy ciesielskich. Garaż przyjedzie pod wskazany adres i zostanie posadowiony w wybranym przez Ciebie miejscu – od razu można zacząć z niego korzystać.

Jeśli więc nagle pojawiła się potrzeba posiadania garażu, np. w związku z koniecznością zabezpieczenia samochodu przed aktami wandalizmu czy groźną pogodą, to prefabrykat będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w relacji czasu wykonania i dostarczenia do ceny oraz trwałości.

Gdy masz ograniczoną ilość miejsca

Załóżmy, że dysponujesz działką o wymiarach 25×40 m. Jest długa, ale niestety dość wąska, co mocno ogranicza pole manewru w zakresie zmieszczenia na niej garażu, do którego będziesz mieć zapewniony swobodny dojazd. Wymurowanie konstrukcji nie wchodzi w grę z uwagi na konieczność zachowania minimalnych wymaganych przepisami odległości od sąsiednich działek. Nie masz też przekonania, czy drewniany, a tym bardziej blaszany garaż będzie wyborem gwarantującym oczekiwaną przez Ciebie trwałość.

Te wątpliwości rozwiewają betonowe garaże prefabrykowane na zamówienie. Mamy tutaj do czynienia nie tylko z bardzo solidnymi konstrukcjami, ale też garażami o konkretnych wymiarach, co pozwala z łatwością wpasować zamówiony prefabrykat w przeznaczone na niego miejsce.

W ofercie firmy Agbet znajdziesz garaże prefabrykowane o długości od 3000 do 6000 mm, szerokości 2990 mm oraz wysokości 2540 mm. Taka konstrukcja bez problemu zmieści się nawet na wąskiej działce, a jednocześnie zapewni dostateczną powierzchnię do wygodnego parkowania samochodu czy nawet przechowywania różnych domowych sprzętów i akcesoriów (np. kosiarka, rowery, opony, narzędzia ogrodowe etc.).

Gdy szukasz czegoś na lata

W takiej sytuacji nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Wielką zaletą garaży prefabrykowanych jest długowieczność i całkowita odporność na nawet skrajnie niekorzystne zjawiska pogodowe. Pod tym względem prefabrykaty z betonu dystansują garaże drewniane i blaszane. Podobnie wypadają garaże murowane, jednak tutaj bezapelacyjnie na korzyść prefabrykatów przemawia czas wykonania, koszt oraz brak bałaganu związanego z prowadzeniem prac murarskich.

W Agbet kupisz garaż prefabrykowany wykonany z betonu klasy C30/C37 zbrojonego podwójną  siatką. Nie musisz się więc obawiać nawet bardzo dynamicznej pogody, wichur, intensywnego opadu deszczu, śnieżycy ani upałów. Garaż przetrwa to wszystko w bardzo dobrym stanie, zapewniając pełną ochronę samochodu oraz innych przechowywanych w nim rzeczy.

Garaże prefabrykowane są idealnym substytutem garaży w bryle budynku

Nie każdy może sobie pozwolić na wybudowanie domu z garażem w jego bryle – czasami na przeszkodzie stają wymiary działki, innym razem ograniczony budżet czy po prostu względy estetyczne. Na dłuższą metę trudno jest natomiast obejść się bez garażu, który służy nie tylko za miejsce parkowania samochodu, ale nierzadko także składzik na narzędzia i dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy, a nawet za warsztat do majsterkowania.

Garaż prefabrykowany można kupić już po zakończeniu budowy, gdy dokładnie wiemy, w którym miejscu najlepiej się sprawdzi i jakie powinien mieć wymiary. Będzie równie trwały jak ten w bryle budynku, a dzięki możliwości praktycznie dowolnego wykończenia ścian także estetyczny i dobrze dopasowany do otoczenia domu.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *