660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Dlaczego garaż prefabrykowany jest lepszy niż wiata? Przekonaj się

Wiaty garażowe cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane przez osoby, które nie dysponują przydomowym garażem lub potrzebują dodatkowego miejsca postojowego. W takiej sytuacji wiata wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak ją zamówisz koniecznie rozważ alternatywną opcję, jaką jest garaż prefabrykowany. Z naszego poradnika dowiesz się, w czym garaż jest znacznie lepszy niż wiata, co powinno pomóc Ci w podjęciu optymalnej decyzji.

Trwałość

Pod tym względem garaż prefabrykowany mocno dystansuje każdą wiatę garażową. Popularne carporty wykonuje się przede wszystkim z drewna, a ich zadaszenie albo z płyt OSB obitych papą/gontem, albo z plexi. Taka konstrukcja jest oczywiście trwała, natomiast w porównaniu z garażem betonowym wypada znacznie gorzej.

Wyjaśnijmy od razu, czym dokładnie są garaże prefabrykowane. Są one wykonane w specjalnej formie z betonu klasy C30/C37 zbrojonego podwójną siatką – taką technologię stosujemy w firmie Agbet. Konstrukcja garażu prefabrykowanego gwarantuje wieloletnią trwałość, pełną odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, praktycznie zerową podatność na silne podmuchy wiatru, napór śniegu czy ulewy.

Korzyści z wybrania garażu prefabrykowanego zamiast wiaty garażowej ujawnią się już po kilku latach lub po pierwszej nawałnicy. Konstrukcja betonowa wciąż będzie nienaruszona, podczas gdy drewniana z całą pewnością będzie wymagać przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

Bezpieczeństwo

Niezaprzeczalną zaletą garaży prefabrykowanych jest to, że nie stanowią one żadnego zagrożenia ani dla samochodu, ani sąsiedniego budynku mieszkalnego, a przede wszystkim dla ludzi. W Polsce coraz częściej zdarzają się niszczycielskie wichury, które potrafią spustoszyć zabudowania i zerwać dachy.

Wyobraź sobie, jaki stres w momencie nawałnicy przeżywa posiadacz wiaty garażowej z drewna, pod którą został zaparkowany samochód. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że konstrukcja zostanie zmieciona, w efekcie czego dojdzie do poważnego uszkodzenia pojazdu, a z dużym prawdopodobieństwem także elewacji domu, nie wspominając już o roślinach ogrodowych.

Podobnych historii można łatwo uniknąć decydując się na garaż prefabrykowany. Jego konstrukcja jest na tyle solidna, że nie poddaje się nawet skrajnym zjawiskom pogodowym. Wszystko, co znajduje się w garażu, włącznie z samochodem, jest więc zabezpieczone przed nawałnicą.

Warto dodać, że garaż prefabrykowany zapewnia również znacznie wyższy poziom ochrony przed złodziejami – pojazd zaparkowany pod wiatą stanowi dla nich łakomy kąsek, ponieważ znajduje się na widoku (i często od mniej uczęszczanej, zasłoniętej części ogrodu). Parkowanie auta w garażu prefabrykowanym znacząco zmniejsza ryzyko kradzieży.

Funkcjonalność

Kwestie praktyczne zdecydowanie przemawiają na korzyść garażu prefabrykowanego. Wiata garażowa, choć bez wątpienia estetyczna, przydaje się wyłącznie do parkowania samochodu i zabezpieczania go przed deszczem, gradem czy ostrym słońcem. Nie wykorzystamy jej natomiast do przechowywania różnych przedmiotów, na które w domu zawsze brakuje miejsca.

Mamy tutaj na myśli takie rzeczy, jak:

  • rowery,
  • hulajnogi,
  • kosiarkę,
  • narzędzia ogrodowe,
  • meble ogrodowe,
  • oleje, smary i inną chemię motoryzacyjną,
  • narzędzia do majsterkowania,
  • nawozy,
  • opony i koła,
  • boks dachowy.

Tych przedmiotów nie da się przechowywać pod wiatą garażową, ponieważ nie byłyby one w żaden sposób zabezpieczone przed kradzieżą czy skrajnymi temperaturami. Tutaj znów ujawnia się wyraźna przewaga garażu prefabrykowanego, który spokojnie może pełnić funkcję składziku, przydomowego warsztatu czy nawet domku narzędziowego.

Jak widzisz garaż prefabrykowany pod kilkoma ważnymi względami wypada znacznie korzystniej niż wiata garażowa. Być może zaskoczymy Cię pisząc, że różnica w cenie pomiędzy obiema konstrukcjami wcale nie jest duża, a wręcz garaż z betonu może być tańszym rozwiązaniem. Nie martw się również o estetykę – ściany garażu można bez problemu otynkować czy obłożyć drewnem, dopasowując jego wygląd do elewacji domu, charakteru ogrodu etc.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *