660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Gotowy garaż – jaki powinieneś wybrać?

Postanowiłeś, że czas najwyższy zainwestować we własny garaż? To bardzo dobra decyzja, ponieważ parkowanie samochodu w garażu znacznie zwiększa bezpieczeństwo auta, chroni je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a przy okazji zyskasz jeszcze cenną przestrzeń do przechowywania różnych drobiazgów (opony, oleje, narzędzia etc.) czy do majsterkowania. Nie masz jednak ani czasu, ani ochoty, by „bawić się” w prace murarskie. Interesuje się tylko gotowy garaż. Tutaj do wyboru są dwa rozwiązania: garaż blaszany lub z prefabrykatów. Który z nich powinieneś wybrać? Nasz poradnik pomoże Ci w podjęciu dobrej decyzji.

Garaże blaszane – poznaj ich zalety i wady

Najważniejszą zaletą garaży blaszanych jest ich niska cena. Taki garaż, o standardowych wymiarach 3 metry na 5 metrów, można kupić już za około 2200-2500 złotych. To oczywiście kusi. Zwłaszcza, że montaż garażu zajmuje dosłownie kilka chwil i nie jest do tego potrzebna pomoc fachowców. Czy zatem mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem idealnym? Nie do końca – delikatnie pisząc.

Garaże blaszane mają znacznie więcej wad niż zalet. Zacznijmy od tego, że mówimy tutaj o bardzo słabej konstrukcji, od której trudno oczekiwać wieloletniej trwałości. Owszem, jeśli szukasz garażu, który będzie pełnić funkcję schowka na różne przedmioty niemieszczące się w piwnicy czy na strychu, to taki blaszak powinien wystarczyć. Jeśli jednak celem jest zyskanie komfortowej przestrzeni do codziennego parkowania samochodu, to na dłuższą metę będą z tym problemy.

Niestabilna konstrukcja, podatność na silne podmuchy wiatru, konieczność solidnego związania garażu z gruntem, a nierzadko też zastosowania dodatkowych elementów wzmacniających – to rzeczywistość, z jaką mierzą się wszyscy właściciele blaszaków.

Nie zapominajmy również o tym, że blaszane ściany nie stanowią praktycznie żadnej izolacji. W efekcie w środku nie da się utrzymać komfortowej temperatury – zimą w garażu będzie panować mróz, natomiast latem nieznośny skwar.

Warto również wspomnieć o tym, że każdy garaż blaszany po kilku latach użytkowania będzie wymagać daleko idących prac konserwacyjnych. Chodzi tutaj głównie o zabezpieczenie konstrukcji przed korozją. Dodajmy do tego jeszcze nieciekawy wygląd, a stworzy się z tego obraz garażu, który na pewno nie jest propozycją godną polecenia.

Może zatem garaż z betonu?

Oczywistą alternatywą dla blaszaka są gotowe garaże betonowe, które znajdziesz w ofercie AGBET. Przypomnijmy, że możesz u nas zamówić garaż z prefabrykatów o wymiarach:

  • długość – od 3000 do 6000 mm,
  • szerokość – 2990 mm,
  • wysokość – 2540 mm.

Garaże z betonowych prefabrykatów zdecydowanie dystansują popularne blaszaki pod względem trwałości i długowieczności. W AGBET wykonujemy je z betonu C30/37 zbrojonego podwójną siatką. Stosujemy również wysokiej klasy materiały termoizolacyjne do zabezpieczenia dachu, dzięki czemu nie trzeba się martwić ani opadami deszczu, ani śniegu, ani też gwałtowanymi zmianami temperatur.

Garaż z betonu to zdecydowanie lepszy wybór dla osób, które lubią mądrze inwestować swoje pieniądze. Konstrukcja jest w 100% odporna na nawet skrajnie niekorzystne warunki pogodowe, w tym nawałnice, silne mrozy czy upały. W środku łatwo jest uzyskać komfortową temperaturę – wystarczy zastosować dowolny system grzewczy (garaż z grubymi ścianami dużo wolniej się wychładza, a latem panuje w nim przyjemna temperatura).

Podkreślmy, że mówimy tutaj o gotowych garażach betonowych. Oznacza to, że zamówiony garaż przyjedzie pod wskazany adres w stanie do natychmiastowego użytkowania – wystarczy go tylko posadowić w wyznaczonym miejscu. Ewentualnie możesz jeszcze wykonać podłogę, na przykład z wylewki betonowej, kostki brukowej czy płyt chodnikowych.

Nie ma zatem wątpliwości, że garaż z betonu jest dużo lepszym rozwiązaniem niż blaszak. Różnica w cenie wcale nie jest na tyle duża, aby uzasadniała zakup czegoś, co jest mniej funkcjonalne, nietrwałe, kłopotliwe w utrzymaniu, a po kilku latach i tak będzie wymagać wymiany.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *