660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Garaże z prefabrykatów – poznaj ich najważniejsze zalety

Nikogo nie trzeba przekonywać, że garaż jest bardzo przydatnym pomieszczeniem. Wykorzystuje się go nie tylko do parkowania samochodu, ale także przechowywania różnych przedmiotów, na które brakuje miejsca w piwnicy, na strychu czy tym bardziej w domu. W garażu można również urządzić niewielki warsztat, czyli marzenie każdego majsterkowicza. Istnieje kilka metod budowy garaży, jednak szczególnie ciekawym wyborem są garaże z prefabrykatów. Jakie są ich najważniejsze zalety? Sprawdź to w naszym poradniku.

Błyskawiczna budowa

Wybudowanie garażu tradycyjną metodą murarską jest bardzo czasochłonne, kosztowne i oznacza mnóstwo bałaganu wokół domu. Nieco łatwiej powinno pójść z konstrukcją szkieletową, jednak tutaj kontrowersje może budzić trwałość tego rozwiązania. Jeśli więc chcesz z jednej strony uniknąć długich i uciążliwych robót, a z drugiej zagwarantować sobie zyskanie garażu, który będzie Ci służyć przez wiele lat, to koniecznie rozważ garaż betonowy.

Garaże prefabrykowane przyjeżdżają na miejsce posadowienia gotowe, czyli nie trzeba już przeprowadzać żadnych dodatkowych robót murarskich – ewentualnie możesz w przyszłości wykonać wylewkę betonową lub ułożyć podłogę z kostki/płyt chodnikowych. W ten sposób zyskasz garaż praktycznie od ręki.

Trwałość

To jedna z największych zalet garaży z betonu i kluczowy powód, dla którego warto zainwestować w takie rozwiązanie. Garaże prefabrykowane AGBET powstają z wysokiej klasy betonu C30/347 zbrojonego podwójną siatką. To praktycznie eliminuje ryzyko, że konstrukcja po latach użytkowania będzie wymagać jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych czy tym bardziej naprawczych.

Gotowy garaż z betonu przetrwa nie lata, ale dziesięciolecia. Może to być ważna podpowiedź dla osób, które np. planują zainwestować w garaż osiedlowy, który za jakiś czas postanowią sprzedaż z dużym zyskiem lub czerpać dochody z jego wynajmu.

Możliwość dopasowania wielkości garażu do własnych potrzeb czy ilości dostępnego miejsca

Nie wiemy oczywiście, jak duży garaż jest Ci potrzebny, ale możemy zadeklarować, że zamówisz u nas gotowe pomieszczenia o następujących wymiarach:

  • długość – od 3000 do 6000 mm,
  • szerokość – 2990 mm,
  • wysokość – 2540 mm.

Dzięki tak szerokiemu wyborowi wariantów długości możesz zamówić garaż z betonu, który idealnie wpasuje się w przygotowane wcześniej miejsce. Przykładowo: jeśli planujesz tylko parkować w nim typowy samochód kompaktowy, to w zupełności wystarczający powinien być garaż o długości około 5000 mm. Z kolei chcąc wydzielić w nim niewielki warsztat czy ustawić regały na oleje i różne inne drobiazgi, warto wybrać garaż o długości 6000 mm.

Funkcjonalność

Naturalną alternatywą dla garaży z prefabrykatów wydają się być popularne garaże blaszane. To jednak tylko złudzenie. W rzeczywistości nie ma sensu porównywać obu konstrukcji, ponieważ szala zawsze przechyli się na korzyść garażu betonowego – nie tylko ze względu na trwałość i solidność, ale także funkcjonalność.

Mając do dyspozycji ściany ze zbrojonego betonu możesz bez żadnych przeszkód mocować do nich regały, wieszaki czy inne uchwyty, które przydają się m.in. do przechowywania opon, boksów dachowych, rowerów itp.

Bardzo wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne

Dachy gotowych garaży betonowych od AGBET są pokryte wysokiej jakości materiałem termoizolacyjnym, który znakomicie chroni przed opadami deszczu i śniegu oraz ucieczką ciepła – to ważne, jeśli planujesz zainstalować w garażu jakiś system grzewczy.

Technologia wykonania garaży eliminuje negatywny wpływ warunków atmosferycznych na trwałość konstrukcji. Nie ma mowy o odnawianiu ścian, jak ma to miejsce w przypadku np. garaży szkieletowych. Odpada również obowiązek zabezpieczania elementów konstrukcyjnych przed korozją (norma dla właścicieli garaży blaszanych).

Wszystkie te argumenty uzasadniają rosnące zainteresowanie garażami prefabrykowanymi. Jeśli i Ty wiesz już, że to najlepszy wybór dla Ciebie, to sprawdź ofertę AGBET i zamów swój nowy garaż z betonu, z którego na pewno będziesz zadowolony.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *