660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Garaż betonowy – ceny nie są tak wysokie, jak może się wydawać

Jaka jest cena garażu betonowego? To jedno ze standardowych pytań, jakie zadają nam klienci zainteresowani zakupem tego typu konstrukcji. Choć garaże prefabrykowane mają mnóstwo zalet, to wciąż pokutuje przekonanie, że jest to znacznie droższa opcja w porównaniu z nie tylko garażami blaszanymi i drewnianymi, ale nawet murowanymi. Warto zatem podkreślić, że ceny garaży betonowych wcale nie szokują, a wręcz często okazują się być znacznie atrakcyjniejsze od alternatywnych rozwiązań. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule.

Od czego zależą ceny garaży betonowych?

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na to, ile kosztuje garaż z betonu, jest jakość jego wykonania. Nie ulegaj wrażeniu, że wszystkie garaże dostępne na rynku prezentują ten sam poziom realizacji. Jeśli cena jednej konstrukcji znacząco różni się od drugiej (choć wymiarowo garaże są identyczne), to prawdopodobnie tańszy producent zaoszczędził na użytych materiałach.

Spójrz, jak robimy to w Agbet. Nasze garaże betonowe są wykonane z najwyższej jakości betonu klasy C30/C37 zbrojonego podwójną – to bardzo ważne – siatką. Dzięki temu gwarantujemy, że konstrukcja garażu pozostanie niewrażliwa na wszelkie czynniki środowiskowe, gwałtowne zjawiska pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie musisz się martwić pękaniem ścian czy osłabieniem stropu. Garaż betonowy Agbet, który kupisz dziś, będzie Ci służyć przez wiele lat i prawdopodobnie nadal będzie wykorzystywany przez następne pokolenia.

Wszystko to prowadzi do prostego wniosku: ceny garaży betonowych nie powinny stanowić kluczowego kryterium wyboru dla osób zainteresowanych zakupem takiej konstrukcji. Znacznie ważniejsza jest jakość wykonania, która przekłada się na satysfakcję z posiadania garażu, jego funkcjonalność oraz bezpieczeństwo przechowywanych w nim rzeczy, na czele z samochodem.

Wymiary

Cena garażu betonowego będzie się różnić w zależności od tego, jak duże pomieszczenie jest Ci potrzebne. W ofercie Agbet znajdziesz garaże prefabrykowane o długości od 3000 do 6000 mm, szerokości 2900 mm oraz wysokości 2540 mm.

Jeśli więc nie chcesz przepłacić za powierzchnię, której i tak nie wykorzystasz, to radzimy bardzo dokładnie przemyśleć kwestię wymiarów garażu. Najlepiej będzie zacząć od zmierzenia długości samochodu, który zamierzasz parkować w garażu prefabrykowanym. Jeśli jest to auto klasy D, to wskazana będzie tutaj długość minimum 5000 mm. Z kolei do komfortowego parkowania samochodu miejskiego w zupełności wystarczający powinien być garaż o długości około 4000 mm.

Sprawa nieco się komplikuje, gdy planujesz wykorzystywać garaż betonowy nie tylko do parkowania samochodu, ale też przechowywania w nim różnych przedmiotów (np. kół, opon, kosiarki, rowerów etc.) lub wydzielić w nim niewielki warsztat. W takiej sytuacji potrzebne będą już dokładne wyliczenia, aby nie okazało się, że zamówiony garaż, choć atrakcyjnie wyceniony, nie jest dostatecznie funkcjonalny.

Czy cena garażu betonowego może być niższa niż murowanego?

Jeśli rozważasz, czy bardziej opłacalne dla Ciebie będzie zamówienie garażu prefabrykowanego, czy może zlecenie jego wymurowania, to od razu możemy zdradzić, że ta pierwsza opcja okaże się tańsza. Dlaczego?

Głównym powodem są szalejące ceny materiałów budowlanych oraz robocizny. Dochodzi już do takich absurdów, że wykonawcy renegocjują z inwestorami umowy jeszcze przed przystąpieniem do pracy, ponieważ ich stawki zdążyły wzrosnąć w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Dochodzą do tego również koszty, których zwykle się nie uwzględnia: czas (w tym poświęcony na znalezienie ekipy, negocjowanie ceny, szukanie promocji na materiały budowlane etc.) oraz straty, których nie da się uniknąć w przypadku prowadzenia prac murarskich. Wybudowanie przydomowego garażu praktycznie zawsze kończy się ogromnym bałaganem, zniszczeniami w ogrodzie oraz uciążliwym sprzątaniem po fachowcach.

Biorąc to pod uwagę można z pełną odpowiedzialnością napisać, że cena garażu betonowego, który przyjeżdża pod wskazany adres gotowy do posadowienia, jest bardzo atrakcyjna. Zwłaszcza, gdy uwzględnimy również jego trwałość, solidność oraz funkcjonalność – pod każdym z tych względów garaże prefabrykowane dystansują konstrukcje z blachy i drewna.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *