660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Cena garaży prefabrykowanych – co ma na nią największy wpływ?

Własny garaż bez wątpienia jest bardzo komfortowym rozwiązaniem. Jego podstawową funkcją jest zabezpieczanie samochodu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i szkodliwymi dla karoserii czy podwozia czynnikami. Wiele osób wykorzystuje garaż także do przechowywania narzędzi ogrodowych, rowerów, różnych akcesoriów, a także wydziela w nim niewielki warsztat. Jeśli sam nie masz jeszcze przydomowego garażu, natomiast z różnych powodów nie możesz sobie pozwolić na jego wymurowanie, to koniecznie zainteresuj się gotowymi garażami z betonu. Zwłaszcza, że cena garaży prefabrykowanych jest bardzo korzystna. Co na nią wpływa? Już teraz sprawdź to w naszym poradniku.

Jakość wykonania

To ten parametr (który, wbrew pozorom, można dokładnie określić) ma największy wpływ na ceny garaży prefabrykowanych. Jeśli od pewnego czasu rozglądasz się za taką konstrukcją, to na pewno zauważyłeś, że rozpiętość cenowa jest ogromna. Garaże prefabrykowane o takich samych wymiarach można kupić za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych netto. Z czego wynika tak duża różnica? Powodem jest właśnie jakość wykonania.

Najtańsze garaże prefabrykowane charakteryzują się przede wszystkim tym, że są wykonane z betonu niższej klasy. Trudno również spodziewać się, aby producent zastosował odpowiednią ilość zbrojenia. Wszystko to w długim okresie użytkowania garażu może zacząć dawać o sobie znać. Typowe problemy, jakie pojawiają się w tanich garażach z betonu, to:

  • spękania,
  • rysy,
  • kruszenie się betonu.

Nietrudno się domyślić, że nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem użytkowania garażu, który będzie wymagać remontu, a to pociąga za sobą dodatkowe koszty i zabiera sporo czasu. Czy zatem nie lepiej jest od razu zainwestować w solidny garaż żelbetowy? Decyzję zostawiamy Tobie.

Wspomnijmy natomiast, że w Agbet garaże prefabrykowane wykonujemy z betonu klasy C30/C37 zbrojonego podwójną  siatką. Dzięki temu są to konstrukcje bardzo trwałe, odporne na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych, całkowicie niewrażliwe na deszcz i śnieg (dzięki izolacji dachu) oraz gwałtowne zmiany temperatur. Jest to zatem inwestycja na lata, którą rekomendujemy każdemu, kto woli sobie oszczędzać problemów w życiu, a nie ich przysparzać.

Wymiary garażu prefabrykowanego

Nie jest wielkim zaskoczeniem fakt, iż cena garaży prefabrykowanych zależy także od wymiarów konkretnej konstrukcji. Zauważ, że w Agbet możesz zamówić garaż o dokładnie takich wymiarach, jakie są Ci potrzebne – dzięki temu bez problemu wpasujesz konstrukcję np. w przygotowane na działce miejsce.

To warto wiedzieć

W Agbet dostępne są garaże prefabrykowane o długości od 3000 do 6000 mm, szerokości 2990 mm oraz wysokości 2540 mm.

Warto się dobrze zastanowić, jak dużego garażu prefabrykowanego potrzebujesz. Wielu naszych klientów chcąc zaoszczędzić trochę pieniędzy decyduje się na najmniejszy wariant, wychodząc z założenia, że i tak będą w nim garażować jeden samochód miejski, więc nie potrzebują dużej przestrzeni. Po czasie okazuje się, że był to błąd, ponieważ przydałoby się jednak miejsce, w którym można przechować rowery, kosiarkę, narzędzia czy opony.

Dlatego kilkakrotnie przemyśl sprawę wymiarów garażu prefabrykowanego oraz miejsca jego posadowienia. Być może dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie garażu nie przy samym domu, ale na uboczu, gdzie jest więcej przestrzeni? Pamiętaj, że garaż prefabrykowany można wykończyć w dowolny sposób, dlatego nie obawiaj się, że będzie szpecić wygląd ogrodu.

Czy cena garaży prefabrykowanych jest korzystna?

Zdecydowanie tak, przede wszystkim na tle tradycyjnych garaży murowanych, które zawsze są znacznie droższe w wykonaniu (nie wspominając już o czasie, jaki trzeba na to poświęcić oraz o potencjalnych stratach w ogrodzie).

Garaż prefabrykowany może być również znakomitą alternatywą dla np. popularnych wiat z drewna (nazywanych carportami) czy tym bardziej garaży blaszanych. W odróżnieniu od nich konstrukcja żelbetowa charakteryzuje się olbrzymią wytrzymałością, dlatego stanowi inwestycję na lata.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *