660 479 374 | 884 774 959 email: biuro@agbet.com.pl

Producent garaży – którego wybrać?

Każdy właściciel samochodu zgodzi się, że własny garaż jest bardzo funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem. Pozwala parkować auto w suchym pomieszczeniu, w którym nie panują ujemne temperatury, a więc nie ma problemu z porannym skrobaniem szyb. Garażowany pojazd nie jest też narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, wiatr przenoszący drobinki piasku niszczące karoserię etc. Decyzja zatem zapadła: czas zainwestować w garaż. Tutaj wybór jest naprawdę spory, ale wypada zacząć od wybrania odpowiedniego producenta garaży. Czym się kierować? Sprawdź w naszym poradniku.

Jakie rodzaje pomieszczeń ma w swojej ofercie producent garaży?

Producenci garaży oferują pomieszczenia różniące się przede wszystkim technologią wykonania. Dwa najpopularniejsze rozwiązania to:

  • garaże blaszane,
  • garaże z betonu.

Obie opcje mają swoje zalety i wady, przy czym szala zdecydowanie przechyla się na korzyść garaży żelbetowych. Dlaczego? Ponieważ są znacznie trwalsze, bezproblemowe w eksploatacji, nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, są niewrażliwe na działanie nawet skrajnych warunków pogodowych (jak wichura) oraz zapewniają dużo lepszą izolację termiczną oraz przeciwwilgociową.

Wybierając producenta garaży radzimy się więc skupić na tych firmach, które dostarczają garaże z betonu. Taka konstrukcja może zostać posadowiona w praktycznie dowolnym miejscu, a następnie np. otynkowana w celu dostosowania jej wyglądu do architektury budynku mieszkalnego. Nie ma również problemu z wykonaniem posadzki w garażu, np. z kostki brukowej.

Jakość wykonania produktów

Garażu nie kupuje się na kilka miesięcy czy nawet lat. Osoby zdecydowane na posiadanie takiej konstrukcji z reguły chcą, aby służyła nie tylko im, ale też następnym pokoleniom. Dlatego kluczowym kryterium wyboru producenta garaży jest oferowana przez niego jakość wykonania produktów. Pytanie tylko: jak ją właściwie ocenić?

Najlepszą metodą jest przeanalizowanie procesu produkcyjnego oraz rodzaju materiałów, jakie zostały w nim użyte. Jeśli ma to być garaż żelbetowy, to producent powinien oficjalnie informować swoich klientów na temat stosowanego betonu. Taka transparentność charakteryzuje Agbet – najbardziej renomowanego producenta garaży betonowych w Polsce.

W Agbet do produkcji garaży wykorzystujemy beton C30/37 zbrojony podwójną siatką. To gwarantuje jego wieloletnią odporność na trudne warunki atmosferyczne czy nawet uszkodzenia mechaniczne. Nie ma mowy o pękaniu ścian garażu, co jest szalenie ważne w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa tak auta, jak i ludzi przebywających w pomieszczeniu (np. posiadających mały warsztat w garażu).

Dodatkowo stosujemy materiały termozgrzewalne, aby zapewnić doskonałe parametry izolacyjności. Nasze garaże betonowe są odporne na wilgoć, co pozwala utrzymać optymalną temperaturę i wilgotność powietrza wewnątrz – a to już przekłada się na komfort korzystania z garażu oraz trwałość przechowywanego w nim samochodu.

Warto wiedzieć

W Agbet zamówisz także garaż betonowy z dachem ze spadem na przód i tył – to dodatkowo zapewnia efektywne odprowadzanie wody i praktycznie eliminuje ryzyko zalania garażu nawet w razie wielodniowej ulewy.

Możliwość zamówienia garażu według własnych potrzeb

Wielu producentów garaży oferuje klientom konstrukcje w wyłącznie jednym rozmiarze – wynika to z tego, że produkcja takich znormalizowanych garaży żelbetowych jest dużo tańsza, ponieważ wykorzystuje się tylko jedną formę. Z drugiej jednak strony to garaż powinien zostać dopasowany do potrzeb jego użytkownika, a nie odwrotnie.

Dlatego w Agbet oferujemy garaże żelbetowe w kilku wariantach wymiarowych:

  • długość – od 3000 do 6000 mm,
  • szerokość – 2990 mm,
  • wysokość – 2540 mm.

Jeśli więc masz spore auto, na przykład segmentu D, to wiadomo, że Twój nowy garaż powinien mieć długość minimum 5000 mm. Z kolei do przechowywania mniejszego samochodu klasy np. Toyoty Yaris w zupełności wystarczający powinien być garaż betonowy o długości 4000 mm.

admin

Leave a Reply Text

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *